Tentokrát jsme pro vás nově připravili i video s postupem, tak doufám, že se vám bude líbit a pomůže vám při přípravě.
Zobrazují se příspěvky se štítkemsnídaně. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemsnídaně. Zobrazit všechny příspěvky
Ovocná bublanina
neděle 24. dubna 2016
Když jsem tuhle bublaninu upekla poprvé, jen se po ní zaprášilo a ani jsme ji nestihli vyfotit. Z mrazáku jsem vytáhla poslední zásoby josty, která má nakyslou chuť a ta právě bublanině dodá lahodnou šťavnatou chuť. Jestli jostu nemáte, vůbec nevadí můžete přidat jakékoliv jiné ovoce, které chutná právě vám. Opět platí pravidlo, že mouku můžete použít jakoukoliv chcete. Věřím, že pokud recept vyzkoušíte, tak vám bude chutnat.
Tentokrát jsme pro vás nově připravili i video s postupem, tak doufám, že se vám bude líbit a pomůže vám při přípravě.
Tentokrát jsme pro vás nově připravili i video s postupem, tak doufám, že se vám bude líbit a pomůže vám při přípravě.
sobota 23. dubna 2016
Moje bábovková premiéra dopadla nad mé očekávání, byla krásně vláčná a to byl můj cíl. Navíc neobsahuje tolik mouky, takže je i relativně zdravější. Výběr mouky je na vás, můžete použít klasickou pšeničnou nebo např. kombinaci jáhlové, pohankové a rýžové, které jsem zvolila já. Dále je také na vás volba oleje a mléka. Každému dělá dobře něco jiné. Jestli tenhle recept vyzkoušíte, doufám, že vám bude chutnat.
úterý 29. března 2016
Už týden jsem postrádala inspiraci na nějaký nový neobvyklý recept. Až když jsem uviděla jablka napadl, mě recept na tyto výborné a vláčné jablkové muffiny, které sice připomínají podzim, ale na tom vůbec nezáleží. Důležitá je chuť a hlavně vláčnost, kterou na moučnících zbožňuji. Nemám ráda suché korpusy.

Dnes bylo nádherně, a tak jsem tento rok poprvé fotila na zahradě.
Pokud recept vyzkoušíte, přeji dobrou chuť.
neděle 6. března 2016
Vždy když mám chuť na něco sladkého a rychlého, zvolím tuto verzi lívanců. Někdy zahřeším a obalím je v moučkovém cukru a skořici, ale to už je opravdu prasárna...
středa 2. března 2016
Zdravím všechny, po dlouhodobé prokrastinaci, jsem se konečně odhodlala upéct slibovaný mrkvový dort. Chtěla jsem upéct nějaký vyjímečný a nadýchaný. Vznikl tenhle krasavec který splňuje všechny kritéria které jsem si stanovila, navíc jsem vymyslela nový recept na citronóvý krém který se dá jednoduše udělat i bez laktózy. Původně měl vypadat a skládat se z úplně jiných ingrediencí, ale jak už to v kuchyni chodí většinou kuchaři a cukráři improvizují a vznikají tak nové chuťě Emotikona smile. Pokud dort zkusíte, určitě dejte vědět jak vám chutnal Emotikona smile A pokud se vám nechce dělat krém, můžete ho vynechat a budete mít jen mrkvový koláč Emotikona smile.
sobota 16. ledna 2016
Po dlouhé době mě zase napadl nějaký "originální" recept, to, že je originální jsem si myslela do té doby než jsem do google zadala "carrot bread" a vyhledalo mi to asi desítky stejných, ale i přesto se s vámi podělím s receptem :)
neděle 16. srpna 2015
Asi před týdnem jsem tento koláč ochutnala od babičky, chutnal mi natolik, že jsem se rozhodla mu dát zdravější formu. Pokud vás zaujal, určitě vyzkoušejte recept je velmi jednoduchý, ale za to velmi chutný :)
pondělí 13. července 2015
Ze zahrady jsme si přivezli asi 2kg meruňek. Využívala jsem je denně ve snídani, lívanečkách a jen tak na chuť, ale nejvíce jsem se těšila až upeču koláč. Do kynutého těsta jsem se pouštět nechtěla, ale měla jsem velkou chuť na takový ten nadýchaný od babičky. Napadlo mě jogurtové těsto a tak jsem ho vyzkoušela. Výsledek byl výborný, koláč pěkně nadýchaný a myslím, že by nikdo nepoznal že je bezlepkový a dokonce i bezlaktózový.
neděle 12. července 2015
Jednou rano jsem dostala chut na neco jineho než kaši. Chtela jsem upect oat pizzu, ale nasla jsem recept na tyto mnamky. Postup a peceni je velmi rychle a nenarocne. Donutky jsou krasne nadychane-žádné tvrdouše.
čtvrtek 2. července 2015
Konečně jsem zpátky na vesnici a můžu využit ovoce ze zahrady, domácí vajíčka a hlavně setkat se s kamarády. Dnes čekám návštěvu a tak jsem si připravila jednoduchý koláč/bublaninu.
Kyselá chuť josty určitě osvěží v těchto horkých dnech, určitě doporučuji JOSTU ochutnat, je to netradiční ovoce která vzniklo křížením červeného rybízu a angreštu.
Kyselá chuť josty určitě osvěží v těchto horkých dnech, určitě doporučuji JOSTU ochutnat, je to netradiční ovoce která vzniklo křížením červeného rybízu a angreštu.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)

